Home Anunturi Matrimoniale Arad City Video Utile Radio Live Forum Games & Fun
Google Search
prima pagina :: home :: inapoi Trimite unui prieten

Expozitia absolventilor cursului de initiere in fotografie la CLIO

Aproape in fiecare an Asociatia Foto Club Arad organizeaza un salon de fotografie dedicat celor care fac primii pasi in acest ... mestesug, dar si in aceasta arta !

Anul 2018 nu a facut exceptie, mai ales ca este deosebit de important pentru clubul nostru, deoarece sarbatorim 50 de ani de la infiintare, avand o activitate continua in domeniul fotografiei aradene, romanesti si internationale! Planul nostru este sa organizam diverse evenimente dedicate acestei aniversari. Precizez faptul ca inca din anul 1906 in orasul Arad a fost fondat deja un club de fotografie !

Primul eveniment care a deschide acest an este acest Salon de Fotografie cu titlul:

„ Inceputuri ... „

 Au fost expuse in noile rame ale clubului un numar de 50 de fotografii realizate de: Gabriela Cernica, Mirabela Faur, Oana Nemes, Adina Roxana Oarcea, Ioana Puravet (anul III, Universitatea Aurel Vlaicu – Arad), Maria Tica (clasa a XII-a, Colegiul National Moise Nicoara – Arad), Mihai Aioanei (clasa a IX-a, Colegiul National Elena Ghiba Birta – Arad), Alexandru Daniel Florea (clasa a XI-a, Colegiul National Moise Nicoara – Arad), Silviu Cristian Haidautu (clasa a XI-a, Colegiul National Vasile Goldis – Arad), Bianca Mogosan (clasa a IX-a, Liceul de Arta Sabin Dragoi – Arad).

Ei sunt o parte dintre absolventii cursului de initiere in fotografie, dar si cativa dintre elevii si studentii care fac parte din cercul de fotografie de la Colegiul National Moise Nicoara – Arad. Aceste cursuri, respectiv cercul foto, dar si altele (curs autorizat de perfectionare, editare, etc.) sunt oferite de Asociatia Foto Club Arad inca din anul 2008, iar la ele au participat si / sau au fost absolvite de aproximativ 200 de persoane.

Expozitia vernisata in acest weekend poate fi vizitata pana in data de 13 februarie, afisul fiind realizat de colega noastra Cerasela Ciorba.

La finalul acestui an vom avea si un salon aniversar, unde vor fi expuse fotografii ale vechilor, dar si ale actualilor membri ai clubului nostru, realizand astfel o legatura intre noii, vechii si ... actualii fotografi aradeni !

Mircea O. Boran Art. AAFR

Autor: Vasile Zărăndan, 05/02/2018

 
Evenimente, Firme din Arad, Anunturi, Matrimoniale Arad, Divertisment, Cazare Arad, Radio, Forum