Stire

UTA - Frontiera Curtici 2-0, ?ntr-un meci de pregătire

02.09.2009 ⋅ 0 comentarii

UTA s-a pregătit, marţi seară, pe stadionul "Francisc Neuman", în compania formaţiei de Liga a IV-a, Frontiera Curtici, pe care a învins-o cu scorul de 2-0 într-un joc de pregătire. Primul gol al meciului a fost marcat de juniorul Sălăjan în minutul 4, scorul final fiind stabilit de Pecarov cu 20 de minute înainte de final. Ionuţ Popa a ales, pentru startul partidei, o formulă 4-4-2, cu Bălgrădean - Mihuţ, Pocuca, Pascariu, Buican - Nădăban, Apostol, Digbeau, Roman - Sălăjan, Batin. Pe parcursul meciului, s-a trecut şi la sistemul 3-4-1-2, exersându-se diferite variante. Pentru UTA au mai jucat: Bujor, Edson, Pecarov, Manea, Copil, Fritea, Gâlcă, Furdean, Draia şi Leucuţa. Ţucudean şi Chindriş se află la lotul naţional U 19, portarul Bodea este în Polonia cu lotul U17, iar Purece şi Mutulescu sunt accidentaţi. După cum se poate observa, pentru acest meci s-a folosit echipamentul de rezervă, pentru anul acesta alegându-se unu de culoare verde.     UTA îşi continuă programul de pregătire al meciului cu Fortuna Covaci cu un antrenament pe zi. Joi seara se va intra în cantonament, ultimele 48 de ore de dinaintea partidei din campionat urmând să fie petrecute de jucători sub supraveghere.

Sursa: Observator.info

Autor: S.Ş. ⋅