Stire

O competiţie reuşită de judo

17.09.2009 ⋅ 0 comentarii

La sala de sport a Universitãţii Aurel Vlaicu din Micãlaca a avut loc ediţia a şasea a Cupei Aradului – „Memorial Dumitru Mureşan şi Gabriel Pfaffenraţ” la judo. La competiţie au participat 25 de cluburi din cinci ţãri, în total pe tatami luptându-se 214 sportivi. Sportivii medaliaţi de la cluburile din Arad au fost urmãtorii: La under 11, Rasu Stana (locul I), Elias Olariu (locul III), Amadeus Moşneag (locul II), Ruben Groşan (locul I), Ovidiu Bejan (locul II), David Nagy (locul I), Marc Boldiş (locul I), Alexandru Cotuna (locul III), Lani Cristea (locul II), Renata Sisa (locul III), Mariana Tigu (locul II), Casandra Rusniag (locul II), Kinga Bleicziffer (locul I), Diana Tomuţa (locul I). La under 13, Radu Stana (locul I), Darius Volinter (locul III), Ervin Bugariu (locul II), Robert Nagy (locul I), Rihard Sisa (locul III), Paul Ponta (locul II), Orlando Gruia (locul III), Maria Rusniag (locul II). Pe echipe, Gloria Arad a ocupat locul I la under 11 şi under 13 bãieţi iar la under 11 fete Cimvest Petrolul Pecica a obţinut loc I.Altfel, la Campionatele Europene de juniori din Armenia Cosmin Lãzãrean a ocupat un onorant loc cinci la categoria 55 kg. Lãzãrescu va participa peste douã luni şi la „mondiale”, acolo unde va forţa intrarea în finalã.

Sursa: Observator.info

Autor: Daniel Berar ⋅