Stire

Gloria merge mai departe ?n Cupa Rom?niei

02.08.2010 ⋅ 0 comentarii

Gloria Arad a reuşit să treacă încă o dată de Naţional Sebiş. După ce au câştigat şi „amicalul” din urmă cu aproximativ două săptămâni, trupa lui Leo Pinţa s-a impus şi sâmbătă în cadrul fazei a doua a Cupei României. Mult mai pragmatici, fotbaliştii arădeni au profitat şi de faptul că sebişenii au fost obosiţi în urma cantonamentului de la Moneasa. A fost în cele din urmă 1-0, dar la fel de bine putea să fie 1-1 după cle 90 de minute. Negru a deschis scorul înainte de pauză, iar în prelungirile celor 90 de minute Naţional Sebiş a beneficiat de o lovitură de pedeapsă. Nica l-a faultat în careu pe Huţanu, iar centralul a arătat fără ezitare punctul cu var. Tot Nica îşi va repara greşeala şi va apăra lovitura de pedeapsă executată de Cristian Luca. Leo Pinţa a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Nica – Tau, Manea, Dubeştean, Hulber – Turcaş, Ban, Găldeanu, Pantea – Sălăjan, Negru. Pe parcurs au mai fost folosiţi Filaret şi Fl. Rus. De cealaltă partea, Adrian Abrudean a apelat la următoarea echipă: Merşca – Huţanu, Lengyel, Lung, Viderok – Iambor, Pavel, Sabău, Budur – Cr. Luca, Leucuţa. Au mai evoluat Soltez, în poartă, Ivancea şi Claudiu Feieş, jucător de câmp. Partida a fost arbitrată de trioul Alin Roşu - Andrada Aloman - Florin Pârlea.

Sursa: Observator.info

Autor: Daniel Berar ⋅