Stire

UTA: Una caldă, alta rece...

06.08.2010 ⋅ 0 comentarii

Bătrâna Doamnă şi-a continuat seria jocurilor de verificare din această săptămână. Joi, alb-roşii au disputat două partide, una de dimineaţă, iar cealaltă în nocturnă. Dacă în amicalul de dimineaţă utiştii s-a impus în faţa celor de la  Timişoara 2, cu scorul de 4-2 (pentru UTA marcând Ţucudean şi Capătă - 3 ), în jocul de seară aceştia au pierdut cu 1-0, adversar fiindu-le Fortuna Covaci. UTA a început partida cu Lişvit – Cornea, Muţ, Arman, Draia – Homorogan, Ignea, Bozian, Nădăban – Pecarov, Miron. Pe parcusul primei reprize au mai intrat Bisorca şi Steop. În repriza a doua Roland Nagy a trimis în teren următoarea formulă: Lişvit (min. 60 - Paşcalău) – Raţ, Cornea, Gornic, L. Gligor – Palcu, Ignea (min. 65 - Bozian), D. Mitu, Nădăban (min. 65 - Wild) – Steop (min. 60 - Todea), Bisorca (min. 60 - Pecarov). Spre deosebire de jocul de dimineaţă al utiştilor, când aceştia păreau foarte motivaţi, aseară alb-roşii nu au făcut un meci tocmai grozav. A fost mai mult un meci echilibrat, cu o uşoara posesie în plus pentru Bătrâna Doamnă. Fortuna Covaci a reuşit însă să marcheze din penalty, executat de Firiţeanu în minutul 65.   Dimineaţă, contra celor de la FC Timişoara 2, UTA a evoluat în formula: Smaranda (Bodea) - Polgar (Cornea), Bumbac (Muţ), Pascariu, V. Botiş (Draia) – Gâlcă (Nădăban), Chindriş (Ignea), Suru (D. Mitu), Purece (Bozian) - Ţucudean (Steop), Capătă ( Pecarov). Ultimul sosit pentru teste este portarul Lişvit, titular pentru Pandurii 2 în sezonul trecut şi în acelaşi timp, a treia opţiune la prima echipă.

Sursa: Observator.info

Autor: Observator ⋅