Stire

?nfr?ngere cu FC Bihor ?nainte de startul campionatului

23.08.2010 ⋅ 0 comentarii

Bătrâna Doamnă a disputat poate ultima verificare înaintea startului campionatului. FC Bihor a fost adversara utiştilor iar în tribune s-au adunat mai mulţi spectatatori faţă de partidele precedente. Roland Nagy a folosit în acest meci următoarea formulă de echipă: UTA: Lişvit (46  Smaranda) – Ghiţă (75 Polgar), Pascariu (65 Bumbac), Pocuca (65 Dancia), Neagu – Nădăban (46 Gâlcă), Chindriş (65 Mutulescu), Dragalina (65 Ignea), Roman (46 Purece) – Pecarov (65 Capătă), Ţucudean (46 Voiculeţ). UTA a deschis scorul, în prima repriză, după o fază spectacol. George Ţucudean s-a distrat pe flancul stâng al apărării bihorene şi a centrat precis la Pecarov, care a marcat cu o lovitură de cap. Din nefericire, după doar trei minute, Markuş a restabilit egalitatea. După pauză, Pocuca a trimis neglijent o pasă spre portar şi scorul a devenit 1-2, deoarece mingea a ajuns în piciorul lui Bârză. Sergiu Dragalina a marcat pentru 2-2, dar orădenii au mai înscris o dată şi au plecat victorioşi acasă. De menţionat că în prima repriză, un fotbalist de la FC Bihor a fost eliminat din teren, după ce i-a aplicat un cap în gură lui Chindriş. La acest joc nu au fost folosiţi Claudiu Drăgan, ganezul Basty, portarul Bodea şi fundaşul Miheţ. Altfel, la FC Bihor au evoluat şi arădenii Toc şi Copil, iar portarul Bujor a stat în tribună. Componenţa echipei vizitatoare a fost următoarea: Bartoş – Toc, Muscă, Oltean, Yanchuk – Bârză, Deaconescu, Sorian, Chiş – Markus, Florean. Au mai fost folosiţi în teren de antrenorul Ghiţ următorii Fildan – Danci, Sulea, Petrache, Pop, Ţoca, Popa, Copil, Morar, Lupu, Andronic.

Sursa: Observator.info

Autor: Daniel Berar ⋅