Stire

Studenţii nu au putut mai mult

06.09.2010 ⋅ 0 comentarii

CS Mioveni – ACU 3-1 (1-0)Au marcat: Cl. Ionescu 16, 61; Ayza 60 / Bundea 71CS Mioveni: Popescu - Moşteanu, Olteanu, Miulescu, Baicu - Enache, Săndulescu (78 Nauiu), Lirca, Vladu - Ayza, Ionescu (62 Dulcea)Antrenor: Cristi NegruACU Arad: Paul – Bilia (25 Aldea), Nicolau, Miculescu, Gligor - Roşca, Şandru (52 Dragoş), Zeno Bundea, Ciubăncan, Bala - Lupaşcu (61 Băd)Antrenor: Costel BogoşelArbitrii: Mihai Ene (Bucureşti) - Daniel Demetrescu, Bogdan Medrea (Râmnicu Vâlcea)Observatori FRF: Stan Prodan (Alexandria), Gh. Nedelescu (Craiova). ACU a mers cu speranţe la Mioveni, însă s-a întors cu o înfrângere. Gazdele, după ce au remizat în prima etapă la Sibiu nu şi-au mai permis să piadă un punct, mai ales că şi-au declarat ca obiectiv promovarea în Liga I. Claudiu Ionescu a deschis scorul în minutul 16, rezultat înregistrat şi la pauză. După timpul de odihnă, studenţii au intrat bine în joc şi au reuşit să aibă o posesie superioară, însă fără a pune în pericol poarta adversă. Cu toate acestea, tot gazdele vor mai înscrie. Ayza, în minutul 60, iar la faza următoare Claudiu Ionescu va urca scorul la 3-0. Golul de onoare al celor de la ACU va fi marcat de Zeno Bundea, direct dintr-o lovitură liberă. „Din nou am ratat câteva ocazii bune, însă victoria gazdelor a fost una meritată. Mergem înainte, marţi avem meci de cupă, iar sâmbătă ne dorim să câştigăm partida cu FC Bihor”, a spus Bogoşel.

Sursa: Observator.info

Autor: Daniel Berar ⋅