Stire

Mircea Lucescu „fluierat” de arădeanul Haţegan într-un meci din preliminariile Champions League; care a fost rezultatul final

24.09.2020 ⋅ 0 comentarii

Mircea Lucescu a obţinut o nouă victorie în acest sezon din Champions League. Gent - Dinamo Kiev s-a terminat 1-2 în play-off, într-un joc condus la centru de Ovidiu Hațegan, scrie digisport.ro.

Arbitrul arădean a avut de luat o decizie grea chiar în minutul 9, când a consultat VAR-ul și a validat golul lui Supriaga, după ce asistentul ridicase fanionul pentru offside.

Kleindienst a egalat pentru belgieni, care au rămas în 10 oameni în minutul 53. De Pena a adus succesul pentru trupa lui "Il Luce", iar returul se anunță unul facil pentru Dinamo Kiev, mai informează digisport.ro.